Право на возврат товара в течение 14 дней

Бесплатная доставка

Более 5000 довольных клиентов

Все изделия имеют гарантию 2 года

Возможность покупки в рассрочку

Только оригинальные изделия от признанных производителей часов

Mitu käekella peaks myкрашениеl olema?

Võib kohe öelda, et ühest vastust loomulikult sellele küsimusele ei ole ja ei saagi olla. Kõik sõltub mehest endast ning tema elustiilist. Küll aga on käekellasid erinevat tüüpi ning nende sobivus erinevatesse olukordadesse on tihti üsna konkreetne. Räägin sellel teemal isiklikust vaatenurgast.

Kui mees kasutab ainult ühte käekella, siis peaks kella valikul keskenduma selle kvaliteedile ning vastupidavusele. Ühe kella puhul mina isiklikult eelistaksin metallist või silikonist rihma ja vähemalt 10 ATM-ist (100m) veekindlust. Siis ei peaks muretsema, kui unustad vette hüpates või sõpradega korvpalli mängides kella käele. Samas ühe kella puhul päris sportliku stiili peale minna ei soovita, kuna vahest on ju tarvis ka pintsak peale visata ning kell peab ka sellisel puhul sobima.

Kui kellasid on rohkem kui üks, siis on võimalik juba konkreetsesse olukorda sobiv kell valida. Toon ühe kellade valiku enda näitel. Mul on viis käekella, millest kolm on n-ö minu optimaalne valik ning kaks on olnud juba pikemat aega.

Minu kellad on valitud vastavalt elustiilile – käin tihti pintsaku ja formaalsete riietega, seetõttu on mu kõige esinduslikum kell just selle järgi valitud. Nahkrihma ja traditsioonilise disainiga Šveitsis valmistatud Gc käekell. Selle kõrval on mul juba 2007. aastal Itaaliast soetatud Armani klassikaline käekell, mis siiani laitmatult töötab – ainul rihm vajaks vahetamist.

Teiseks on mul n-ö casual käekellad, mis sobivad vabama riietuse, ka dressipluusi või värvilise kampsuniga, kellad, millega saab käia plätude ning kirju t-särgiga. Neid on samuti kaks – Daniel Wellingtoni Prantsusmaa lipuvärvides nailonrihmaga mudel ning kunagi Rock õlle kampaaniaga võidetud Police käekell. DW on loomulikult mu viimase aja lemmik, see on lihtne, puhas ja kerge. Suvel igal juhul kõige mugavam valik. Samuti saab DW-l ise kergesti rihmasid vahetada, mistõttu on võimalik nende väljanägemist mugavalt ja uut kella soetamata muuta.

Viimaseks kellaks on mul Suunto M5. See on keskmise taseme pulsikell, mille viskan randmele alati, kui suundun sporti tegema. See on imekerge ja harrastajatele täiesti piisavate funktsionaalsustega. Kuigi see on 3 ATM (30m) märgistusega, siis mina olen sellega käinud ujumas, saunas jne – kunagi ei ole kellaga midagi juhtunud. Kellal on mugav aukudega rihm, mis ei lase käel sportimise ajal higistada.

Kokkuvõttes soovitan alati enne kella soetamist mõelda enda (või siis kella saaja) peale. Kuidas ta riietub, milline on tema elustiil ja kas ta on pigem ühe kella kandja või mees, kes valib kella vastavalt olukorrale. Sellest lähtuvalt tuleks teha ka valik. Samuti tasuks vaadata sihverplaadi suurust (diameeter) – suuremale käele väga väike kell ei sobi. Mõõte saate oma käel proovida kasvõi mõõdulindiga. Rihma pikkuse pärast tavaliselt muretsema ei pea – tänapäevased rihmad on ehitatud nii, et saab igale suurusele kohendada.

Patrik
Kaekellad.ee